MAMY PRZYJEMNOŚĆ ZAPROSIĆ DO UDZIAŁU W
V BEZPŁATNEJ KONFERENCJI SZKOLENIOWEJ PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY DOMOWEJ
REALZIOWANEJ W TRYBIE ONLINE
w dniach
19-20.11.2024
Szanowni Państwo,
Zapraszamy do zarejestrowania się i wzięcia udziału w V Powiatowej Konferencji Szkoleniowej Przeciwdziałania przemocy domowej w Powiecie Brzeskim dedykowanej specjalistom i pracownikom w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Liczba uczestników jest ograniczona. W pierwszym rzędzie rejestrować mogą się osoby pracujące na terenie powiatu Brzeskiego w:
jednostkach publicznych, w tym, m.in.
o Szkołach,
o Ośrodkach Pomocy Społecznej,
o Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie,
o Pełniących funkcję rodzin zastępczych oraz RDD,
o Domach dziecka
o punktach pomocy
o Policji i Wojska
o Sądu
o Szpitali
o Fundacjach i stowarzyszeniach,
o Instytucjach i placówkach medycznych
W konferencji mogą również brać udział:
o pracownicy Gminy i Powiatu
o psycholodzy, psychoterapeuci, specjaliści terapii uzależnień, terapeuci,
o osoby spoza Powiatu Brzeskiego (kwalifikowane w przypadku wolnych miejsc)
Udział w konferencji jest bezpłatny, a każdy uczestnik otrzyma potwierdzenie udziału w postaci imiennego zaświadczenia.
LINK REJESTRACYJNY UMOŻLIWIAJĄCY UDZIAŁ W KONFERENCJI PONIŻEJ
Jako współorganizatorzy serdecznie zapraszamy,
zespół Centrum Rozwoju i Wsparcia
POZNAJ SYLWETKI WYKŁADOWCÓW
DR AGNIESZKA WIDER-WYSOCZAŃSKA
Diagnozuje i leczy osoby w każdym wieku po doświadczeniu przemocy, w tym seksualnej. Biegła sądowa w zakresie przemocy.
Psychoterapeutka Certyfikowany przez EAP.
Specjalistka w zakresie przeciwdziałania przemocy PARPA.
Superwizorka w zakresie przeciwdziałania przemocy PARPA.
Ekspertka Senatu RP.
Pracowniczka naukowo – dydaktyczna Instytutu Psychologii UWr. Zakład Psychologii Klinicznej i Zdrowia.
Psychoterapeutka i trenerka w Instytucie Psychoterapii Traumy, Rozwoju i Szkoleń we Wrocławiu.
Autorka 5 książek i ponad 100 artykułów naukowych i popularno-naukowych o mechanizmach przemocy, diagnozie i psychoterapii.
Zapraszana na wielu kontynentach na specjalistyczne konferencje w zakresie wiedzy o traumie.
Otrzymała m.in. nagrodę im. C. Wilbur, ISSTD (USA) za wkład w światowy rozwój badań i terapii traumy i dysocjacji (2020), oraz nagrodę Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej za najlepszy artykuł o przeciwdziałaniu przemocy (1998).
DR N.MEDYCZNYCH WŁADYSŁAW STERNA
MGR SEBASTIAN PLUTA
Interwent kryzysowy, trener, prowadzi terapie indywidualne i grupowe dla osób dorosłych, par, rodzin, dzieci i młodzieży , Trener Zastępowania Agresji, Specjalista Przeciwdziałania Przemocy, pracuje zarówno z osobami stosującymi przemocy, jak i osobami doświadczającymi przemocy wykładowca, szkoleniowiec, inicjator i realizator rozmaitych programów profilaktycznych zarówno dla dorosłych jak i dzieci i młodzieży, założyciel i dyrektor Centrum Rozwoju i Wsparcia w Brzegu. Autor artykułów z zakresu przeciwdziałania przemocy.
MGR RENATA DURDA
MGR AGATA TEUSCH
Ekspertka w zakresie działań edukacyjnych, strategii i rozwiązań antydyskryminacyjnych i antyprzemocowych, doradczyni, autorka i edukatorka.
Koncentruje się na rozwijaniu infrastruktury profilaktyki i łagodzenia skutków przemocy i dyskryminacji, poprzez upowszechnianie strategii empowerment (upełnomocnienia), edukacji emancypacyjnej i antydyskryminacyjnej, a także zwiększanie wpływu osób z grup wykluczonych na narracje, priorytety, polityki, praktyki oraz systemy.
Jest m.in. redaktorką publikacji „Siła, odwaga, solidarność. Upełnomocnienie jako skuteczna strategia przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i dziewcząt i innej przemocy ze względu na płeć. Podręcznik dla organizacji i instytucji”. Certyfikowana trenerka i superwizorka w zakresie grupowych treningów edukacyjnych, antydyskryminacyjnych i empowermentowej metody przeciwdziałania przemocy WenDo – samostanowienie i samoobrona dla kobiet* i dziewcząt*. Współtworzy i prowadzi szkoły trenerskie (np. Akademia Treningu WenDo, Akademia Treningu Antydyskryminacyjnego, Szkoła Trenerska STOP, szkolenie multiplikatorek/ów „Nikt nie rodzi się z uprzedzeniami”; wyszkoliła ponad 200 trenerów i trenerek). Posiada certyfikaty Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Od ponad 30 lat jest związana z organizacjami społeczeństwa obywatelskiego (m.in. fundacja Autonomia, fundacja Juniper, Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej, Stowarzyszenia Trenerskie Organizacji Pozarządowych). Obecnie jest Delegatką Krajową do Rady Doradczej Women Against Violence Europe – największej europejskiej sieci zajmującej się przeciwdziałaniem przemocy wobec kobiet. W latach 2020 – 2021 była członkinią Rady ds. Równego Traktowania przy Urzędzie Miasta Krakowa.
DR N.PRAWNYCH GRZEGORZ WRONA
MGR GRAŻYNA PISARCZYK
Członkini ogólnopolskiej Rady ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Krajowym Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.
Pedagożka, zawodowo związaną z systemem pomocy społecznej, pracuje również jako wykładowczyni akademicka.
Autorka wielu publikacji z zakresu przeciwidziałania przemocy.