MAMY PRZYJEMNOŚĆ ZAPROSIĆ DO UDZIAŁU W IV BEZPŁATNEJ KONFERENCJI SZKOLENIOWEJ PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY DOMOWEJ
Szanowni Państwo,
Zapraszamy do zarejestrowania się i wzięcia udziału w IV Powiatowej Konferencji Szkoleniowej Przeciwdziałania przemocy domowej w Powiecie Brzeskim dedykowanej specjalistom i pracownikom w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Liczba uczestników jest ograniczona. W pierwszym rzędzie rejestrować mogą się osoby pracujące na terenie powiatu Brzeskiego w:
jednostkach publicznych, w tym, m.in.
o Szkołach,
o Ośrodkach Pomocy Społecznej,
o Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie,
o Pełniących funkcję rodzin zastępczych oraz RDD,
o Domach dziecka
o punktach pomocy
o Policji i Wojska
o Sądu
o Szpitali
o Fundacjach i stowarzyszeniach,
o Instytucjach i placówkach medycznych
W konferencji mogą również brać udział:
o pracownicy Gminy i Powiatu
o psycholodzy, psychoterapeuci, specjaliści terapii uzależnień, terapeuci,
o osoby spoza Powiatu Brzeskiego (kwalifikowane w przypadku wolnych miejsc)
Udział w konferencji jest bezpłatny, a każdy uczestnik otrzyma potwierdzenie udziału w postaci imiennego zaświadczenia.
LINK REJESTRACYJNY UMOŻLIWIAJĄCY UDZIAŁ W KONFERENCJI PONIŻEJ
Jako współorganizatorzy serdecznie zapraszamy,
zespół Centrum Rozwoju i Wsparcia
POZNAJ SYLWETKI WYKŁADOWCÓW
DR AGNIESZKA WIDER-WYSOCZAŃSKA
Diagnozuje i leczy osoby w każdym wieku po doświadczeniu przemocy, w tym seksualnej. Biegła sądowa w zakresie przemocy.
Psychoterapeutka Certyfikowany przez EAP.
Specjalistka w zakresie przeciwdziałania przemocy PARPA.
Superwizorka w zakresie przeciwdziałania przemocy PARPA.
Ekspertka Senatu RP.
Pracowniczka naukowo – dydaktyczna Instytutu Psychologii UWr. Zakład Psychologii Klinicznej i Zdrowia.
Psychoterapeutka i trenerka w Instytucie Psychoterapii Traumy, Rozwoju i Szkoleń we Wrocławiu.
Autorka 5 książek i ponad 100 artykułów naukowych i popularno-naukowych o mechanizmach przemocy, diagnozie i psychoterapii.
Zapraszana na wielu kontynentach na specjalistyczne konferencje w zakresie wiedzy o traumie.
Otrzymała m.in. nagrodę im. C. Wilbur, ISSTD (USA) za wkład w światowy rozwój badań i terapii traumy i dysocjacji (2020), oraz nagrodę Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej za najlepszy artykuł o przeciwdziałaniu przemocy (1998).
DR BARBARA CZARDOBYN
Certyfikowana specjalistka w zakresie pomocy psychologicznej dla par, trenerka umiejętności psychospołecznych, wykładowczyni akademicka
Autorka artykułów eksperckich z zakresu psychoterapii i terapii uzależnień, publikowanych m.in. w „Świecie Problemów”, „Terapii Osób Uzależnionych i ich Bliskich”, „Niebieskiej Linii”.
Wykładała na kilkunastu uczelniach w kraju, m.in. na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, współpracowała z Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego; obecnie prowadzi zajęcia ze „Współczesnej problematyki uzależnień” w Akademii Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Jako trenerka regularnie współpracuje z Fundacją Rozwoju Profilaktyki, Edukacji i Terapii Problemów Alkoholowych ETOH w Warszawie
MGR ANNA LECHOWSKA
Certyfikowany superwizor przeciwdziałania przemocy, prezeska Stowarzyszenia dla Dzieci Młodzieży Szansa.
Jest certyfikowaną specjalistką i superwizorką z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Ma doświadczenie w tworzeniu projektów na rzecz ochrony dzieci przed przemocą, wykorzystaniem seksualnym. Prowadzi szkolenia z tego zakresu.
Jeste członkinią Rady Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Prowadzi Centrum Pomocy Dzieciom w Głogowie. Jest to jedna z pięciu placówek w Polsce, oparta na modelu skandynawskim, udzielająca kompleksowej i specjalistycznej pomocy dzieciom krzywdzonym i ich rodzinom.
Ma doświadczenia w prowadzeniu superwizji dla pracowników socjalnych, pieczy zastępczej, pracowników ośrodków interwencji kryzysowej, NGOsów.
MGR MACIEJ CHODOREK
Ukończył całościowe szkolenie psychoanalityczne oraz systemowe. Jest członkiem nadzwyczajnym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Rozwija się również w nurcie mentalizacji w ramach Anna Freud Centre w Londynie.
Pracuje z dorosłymi oraz adolescentami. Prowadzi prywatną praktykę oraz pomaga rodzicom dzieci do szóstego roku życia budować bezpieczną więź w ramach Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę i poradni Rodzic jak Latarnia Morska.
Szkoli profesjonalistów w zakresie rozumienia roli ojca oraz prowadzenia grup i warsztatów dla ojców.
MGR SEBASTIAN PLUTA
Interwent kryzysowy, trener, prowadzi terapie indywidualne i grupowe dla osób dorosłych, par, rodzin, dzieci i młodzieży , Trener Zastępowania Agresji, Specjalista Przeciwdziałania Przemocy, pracuje zarówno z osobami stosującymi przemocy, jak i osobami doświadczającymi przemocy wykładowca, szkoleniowiec, inicjator i realizator rozmaitych programów profilaktycznych zarówno dla dorosłych jak i dzieci i młodzieży, założyciel i dyrektor Centrum Rozwoju i Wsparcia w Brzegu. Autor artykułów z zakresu przeciwdziałania przemocy.
MGR AGNIESZKA CZAPCZYŃSKA
Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu. W pracy korzysta z metod psychologii procesu, arteterapii, focusingu relacji wewnętrznych, EMDR, brainspottingu oraz jogi (m.in. jogi terapeutycznej dla osób po traumie).
Doświadczenie z obszaru przeciwdziałania przemocy zdobywała podczas wieloletniej współpracy z Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia PTP, jako m. in. realizatorka programu budowania warszawskiego systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie „Niebieska Akademia Warszawska”.
Aktualnie prowadzi Ośrodek Rozwoju Osobistego i Psychoterapii „Radość Bycia” (www.radoscbycia.com).
MGR ADAM GROCHOŁA
Jako prokurator posiada 21 lat doświadczenia zawodowego, Od 2006 roku jest członkiem Zespołu Interdyscyplinarnego w Słubicach, a od 2023 r. członek w Kostrzynie nad Odrą. Przez cały czas pracy w Prokuraturze Rejonowej w Słubicach prowadził i nadzoruje postępowania karne związane ze stosowaniem przemocy w rodzinie,w szczególności o przestępstwa z art. 207 § 1 kk.
Od 2004 r. zajmuje się też działalnością pozakarną.
Stale współpracuje z organizacjami pozarządowymi, do których zadań statutowych należy przeciwdziałanie przemocy domowej, w szczególności Stowarzyszeniem na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.
Autor kilku publikacji dotykających zagadnień związanych z prawnymi aspektami przeciwdziałania przemocy domowej. Od 2017 r. wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.
MGR JOANNA WĘGRZYNOWSKA
W ramach autorskich programów profilaktycznych, takich jak „Program przeciwdziałania przemocy – STOP” oraz „Bezpieczne Dzieciaki”, prowadzi zajęcia dla klas, wykłady dla rodziców oraz szkolenia dla rad pedagogicznych.
Autorka metody Treningu Pewności Siebie.
Realizuje szkolenia dla psychologów i psycholożek oraz pedagogów i pedagożek w zakresie samodzielnego prowadzenia zajęć TPS w swoich placówkach.
Prowadzi treningi TPS dla dzieci i rodziców.