ZAPISY NA KURS
KURS KWALIFIKUJĄCY DO PRACY Z OSOBAMI STOSUJĄCYMI PRZEMOC W OPARCIU O MODEL INTEGRACYJNY
Otrzymany certyfikat upoważnia do prowadzenia programów korekcyjno- edukacyjnych i terapeutycznych dla osób stosujących przemoc jak i również
prowadzenia innych oddziaływań wobec osób stosujących przemoc po spełnieniu innych wymagań ustawowywych
TERMIN:
I MODUŁ: 11-12.03.2025
II MODUŁ: 19-21.03.2025
ŁĄCZNIE 50 GODZIN SZKOLENIA
KOSZT: 2000 ZŁ BRUTTO
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA
Kto może wziąć udział w kursie?
- Szkolenie kierowane jest głównie do pracowników
socjalnych, kuratorów, psychologów, pedagogów, psychoterapeutów, i innych spełniających kryteria Rozporządzenia MPiPS z dn. 20.06. 2023 r. w spr.
programów korekcyjno-edukacyjnych dla osób stosujących przemoc domową (Dz.U. 2023 poz. 1163), - W tym osób posiadających tytuł magistra na kierunku psychologia, praca socjalna, pedagogika, pedagogika specjalna, nauki o rodzinie, politologia, politologia i nauki społeczne w zakresie pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej, resocjalizacji lub pracy socjalnej
Uprawnienia po kursie
Otrzymany certyfikat upoważnia do prowadzenia programów korekcyjno- edukacyjnych i terapeutycznych dla osób stosujących przemoc jak i również prowadzenia innych oddziaływań wobec osób stosujących przemoc po spełnieniu innych wymagań ustawowywych
Prowadzący kurs spełniają wytyczne ministra właściwego do spraw zabezpieczenia społecznego z dnia 30.10.2023 r. do prowadzenia szkoleń w
zakresie przeciwdziałania przemocy domowej, w tym obowiązkowych szkoleń dla członków zespołu interdyscyplinarnego oraz grup diagnostyczno – pomocowych na podstawie art. 8 pkt 5 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy domowej (Dz. U. z 2021 r. poz. 1249z pózn. zm.).
SEBASTIAN PLUTA
certyfikowany superwizor przeciwdziałania przemocy IPZ PTP psycholog, psychoterapeuta w tr. szkolenia, trener
Posiada doswiadczenie w prowadzeniu oddziaływań indywidualnych i grupowych dla osób dorosłych, par, rodzin, dzieci i młodzieży , Trener Zastępowania Agresji, Specjalista Przeciwdziałania Przemocy, pracuje zarówno z osobami stosującymi przemocy, jak i osobami doświadczającymi przemocy. Wykładowca, szkoleniowiec, inicjator i realizator rozmaitych programów profilaktycznych zarówno dla dorosłych jak i dzieci i młodzieży. Autor artykułów z zakresu przeciwdziałania przemocy.
TOMASZ POSŁUSZNY
certyfikowany superwizor przeciwdziałania przemocy IPZ PTP Pedagog, profilaktyk uzależnień behawioralnych, mediator
Posiada doświadczenie trenerskie w prowadzeniu programów korekcyjno-edukacyjnych i psychologiczno – terapeutycznych dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Jest członkiem Zespołu Monitorującego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie III Kadencji przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej, a także członkiem Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie dla m. Poznania, Zawodowo związany jeste z Poznańskim Centrum Profilaktyki Społecznej, Sadem Rejonowym Poznań – Stare Miasto w Poznaniu i Sądem Okręgowym w Poznaniu.
MODEL INTEGRACYJNY
Model integracyjny odnosi się do potrzeby rozumienia przemocy jako w wieloaspektowego problemu, mającego różnorodne podłoże.
Co za tym idzie by nasza praca była skuteczna istnieje potrzeba dostosowywania i dopasowania metod i sposobów pracy tak by była ona dostosowana do jak najszerszej grupy obiorców.
Podejście integracyjne które będziemy przedstawiać będzie łączyć podejścia które prowadzą do osiągnięcia skuteczności pracy z osobami stosującymi przemoc, w tym:
- podejście poznawczo-behawioralne
- podejście systemowe
- podejście skoncentrowane na rozwiązaniach (TSR)
- podejście skoncentrowane na emocjach (EFT)
PLAN SZKOLENIA MODUŁ I
Dzień 1 |
|
Dzień 2 |
|
PLAN SZKOLENIA MODUŁ II
Dzień 3 |
|
Dzień 4 |
|
Dzień 5 |
|
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!
plac Dworcowy 1/1, 49-300 Brzeg
criwpluta@gmail.com
+48 602 552 533